Lato w pełni, wybrzeże przeżywa istne oblężenie turystów a na Trójmiejskich drogach panuje coraz większy ścisk. Każdego dnia w Gdyni, Gdańsku i Sopocie dochodzi do conajmniej kilku wypadków lub kolizji.

Niestety, większość z kierowców nie jest w stanie poradzić sobie we własnym zakresie w przypadku awarii samochodu. Jeśli nie jesteś „złotą rączką” – gdy spotka Cię usterka na trasie bądź masz jakiekolwiek wątpliwości co do sprawności swojego pojazdu, udaj się do warsztatu. Jak wybrać odpowiedni warsztat? Oto nasze rady:

  1. Nie kieruj się jedynie niską ceną za usługę, np. u przypadkowego, lokalnego mechanika. Niestety bardzo często takie warsztaty cechują się nieprofesjonalną obsługą oraz niekompletną wiedzą pracowników. Zostawienie tam swojego samochodu może skutkować tylko na pozór naprawą „po kosztach” – w praktyce i tak będziemy zmuszeni zawitać w kolejnym warsztacie.
  2. Rozejrzyj się jak wygląda warsztat. Miejscem prowadzenia rozmowy z mechanikiem będzie miejsce jego pracy. Przyjrzyj się narzędziom, stanowiskom, innym pracownikom. Jest szansa, że już na pierwszy rzut oka ocenisz czy można im zaufać.
  3. Sprawdź uprzednio opinie o danym serwisie. Warsztat, o którym nigdy wcześniej nic nie słyszałeś, nie jest dobrym miejscem na zostawienie swojego auta. Oddając kluczyki obcej osobie nigdy nie wiesz, czy je odzyskasz, a tym bardziej w jakim stanie zastaniesz swój samochód 'po naprawie’.
  4. Podobnie jak w przypadku pomocy drogowej, zawsze warto skorzystać z usług warsztatów polecanych przez bliskich. Być może ktoś z Twojego otoczenia ma zaufanych fachowców do których poda Ci namiar. Numer do sprawdzonych profesjonalistów warto zachować – nigdy nie wiemy kiedy znów coś się nam przydarzy.

Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się w jakimś stopniu pomocne. Pamiętaj, że w razie potrzeby doradzimy Ci gdzie najlepiej naprawić Twój pojazd w przypadku usterki. Współpracujemy tylko z rzetelnymi, profesjonalnymi warsztatami na terenie Gdyni, Gdańska i Sopotu. Jeżeli potrzebujesz transportu pojazdu – zadzwoń do nas, pomagamy całą dobę!

Kategorie: Porady

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *