Sezon wakacyjny sprzyja pokonywaniu długich tras przez kierowców. Rozgrzany słońcem asfalt, przyjemny wiatr wpadający przez opuszczoną szybę i niezliczone kilometry do celu… Brzmi jak podróż słynną Route 66, prawda? Nie ma jednak nic gorszego, niż niespodziewana awaria samochodu, która krzyżuje nasze urlopowe plany…

Jako kierowca przed wyruszeniem w drogę powinieneś zawsze sprawdzić stan swojego pojazdu. Podstawą jest oczywiście weryfikacja stanu płynów eksploatacyjnych i ewentualne uzupełnienie tychże, warto też dopompować opony i upewnić się, że posiadamy w samochodzie wszelkie wymagane przedmioty takie jak trójkąt czy gaśnica (w razie podróży za granicę kraju koniecznie sprawdźcie, czy na trasie nie będziecie potrzebować również apteczki, kamizelki odblaskowej – są one wymagane w wielu krajach).

Mądrze jest również udać się do mechanika na przegląd, aby upewnić się czy nasz samochód jest w dobrym stanie technicznym. O ile problemem raczej nie będzie usterka w postaci przepalonej żarówki, którą możesz wymienić sam sięgając po zapasową do schowka w aucie lub kupić na najbliższej stacji benzynowej, o tyle sytuacja, kiedy nawigacja pokazuje kilkadziesiąt (a nawet kilkaset) kilometrów do celu a nas dopadnie awaria silnika, hamulca lub sprzęgła może być katastrofalna w skutkach lub w najlepszym wypadku zepsuć nam dużą część wyjazdu. W takim wypadku ważniejszym od bycia na czas jest zdecydowanie Twoje życie i zdrowie. Samochód z tego typu awarią powinien być natychmiast wyłączony z ruchu drogowego do czasu wyeliminowania wszystkich problemów.

Pamiętaj, jeśli przydarzy Ci się taka sytuacja to stań na poboczu, odpowiednio oznakuj samochód i zadzwoń po wsparcie!

Nieoceniona może okazać się profesjonalna pomoc drogowa jaką jest auto laweta, która bezpiecznie wymieni złapanego „kapcia” lub przetransportuje twój pojazd do dobrego, okolicznego mechanika.

Jeżeli pech chciał, że podobna sytuacja przytrafiła Ci się w okolicach Trójmiasta, to zadzwoń do nas.
Naszym klientom oferujemy pomoc drogową 24/7, wśród oferowanych usług znajdują się między innymi:
– wymiana kół,
– bezpieczny transport pojazdu do zaufanego warsztatu, gdzie usterka zostanie wyeliminowana na dobrej jakości częściach zamiennych i – co równie ważne – możliwie niskim kosztem.

Wszelkie zdarzenia na Trójmiejskiej obwodnicy obsługujemy w pierwszej kolejności – Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *