Uczestniczenie w wypadku drogowym lub awaria samochodu są wyjątkowo stresującymi przeżyciami. Ciężko w tej nerwowej sytuacji zachować zimną krew i z głową wybrać odpowiednią pomoc. Większość z nas od razu sięga po telefon w poszukiwaniu niezawodnego rozwiązania.
Poniżej opiszemy jak spośród wielu propozycji wybrać taką usługę holowania, która najlepiej spełni swoje zadanie, oraz podpowiemy na co zwrócić uwagę, aby akcja przebiegła sprawnie, szybko i w miare bezboleśnie dla twojego portfela.

W dobie internetu głównym wyznacznikiem rzetelności firmy jest jej opinia. Wybierając pomoc drogową kieruj się ilością komentarzy oraz zadowoleniem klientów. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko trafienia na niekompetentnego usługodawcę.

Istotne znaczenie ma też staż danej firmy na rynku. Doświadczona pomoc drogowa z pewnością wykarze się szerszym zakresem wiedzy oraz fachowością.

Dużą rolę odgrywa też czas. Szybka reakcja to klucz do sukcesu. Nie chcesz bowiem tkwić w polu czekając na pomoc drogową. Wyszukując online usługę holowania zwróć uwagę na lokalizacje odnalezionych firm. Laweta obsługująca rejon w którym doszło do kolizji bądź awarii najszybciej pojawi się na miejscu zdarzenia, prawdopodobnie będzie znała też pobliskie zaprzyjaźnione warsztaty, i jeśli zajdzie taka potrzeba przetransportuje twój samochód od razu do mechanika.

Kolejnym czynnikiem jest koszt wykonywanej usługi. Najlepiej znaleźć złoty środek stosunku ceny do jakości. Porównaj kwoty za interesującą cię usługę w kilku firmach. Pamiętaj, że nie zawsze najdroższe rozwiązanie równa się najwyższej jakości obsłudze!

Dodatkowo warto upewnić się, czy pojazd pomocy drogowej firmy z którą się kontaktujemy poradzi sobie w konkretnej sytuacji. Udźwig lawet wacha się od ok. 1 tony do nawet 20 ton. Określenie na etapie rozmowy możliwości firmy pomocy drogowej pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, kiedy na przykład naszego pojazdu nie uda się na miejscu podjąć ze względu na dużą masę. Z drugiej usługi strony lawet o wielkich udźwigach są zazwyczaj kilkukrotnie droższe – po co przepłacać?

Warto także w kontekście możliwości dopytać zależnie od sytuacji o możliwość podjęcia kilku aut – jeżeli uczestniczyliśmy w zdarzeniu drogowym z innymi uczestnikami ruchu, których pojazdy również będą musiały zostać odholowane, możemy się z nimi porozumieć aby pomoc drogowa wysłała pojazd przystosowany do transportu większej ilości samochodów – dzięki temu oszczędzimy nieco na kosztach.

Nie wolno zapominać również o konieczności poinformowania o zakresie uszkodzeń naszego auta. Uszkodzona skrzynia biegów, awarie osi czy silnika mogą mieć kluczowe znaczenie w momencie próby załadowania pojazdu na lawetę. Część firm wyposaża swoje pojazdy jedynie we wciągarki, niektóre mają dodatkowo rolki, jeszcze inne mogą nam zaoferować specjalne liny lub pasy i dźwig. Wyszystko zależy od naszych wymagań, jednak warto ustalić takie szczegóły telefonicznie – jeżeli pomoc drogowa przyjedzie i okaże się, że nie podaliśmy jakiś istotnych szczegółów i podjęcie jest niemożliwe, możemy zostać obciążeni kosztami przyjazdu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i opiniami naszych klientów. Niezmiernie cieszymy się, że tysiące kierowców zaufało nam i pozwoliło sobie pomóc. Jeśli potrzebujesz pomocy – zadzwoń 🙂


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *