Niemal każdego dnia w Trójmieście dochodzi do średnio 20 zdarzeń drogowych. Według danych policji w 2018r. na drogach samego Gdańska miało miejsce niemal 7 tysięcy kolizji i ponad 500 wypadków. Statystyki mówią jasno: trzy główne przyczyny odpowiadają za ponad 90% wypadków na naszych drogach, są to niedostosowanie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Warto również wspomnieć, że bardzo często jednym z powodów jest alkohol, przy czym ilość zatrzymanych nietrzeźwych kierowców jest znacznie wyższa w miesiącach letnich.

W trosce o twoje bezpieczeństwo chcemy przybliżyć ci najbardziej kolizyjne miejsca w Trójmieście w 2018r.:

https://yanosik.pl/117-najbardziej-kolizyjnych-miejsc-w-polsce

Źródło: https://yanosik.pl/117-najbardziej-kolizyjnych-miejsc-w-polsce

Według analizy specjalistów z systemu Yanosik niechlubne pierwsze miejsce w rankingu Trójmiejskich miejsc niebezpiecznych przypadło węzłowi Lotnisko znajdującemu się na Trójmiejskiej Obwodnicy. Położony w gdańskiej dzielnicy Matarnia węzeł Lotnisko daje możliwość podróżującym Obwodnicą sprawnie dostać się do Parku Handlowego Matarnia, na Lotnisko im. Lecha Kaczyńskiego w Gdańsku-Rębiechowie oraz do dzielnic Wrzeszcz i Piecki-Migowo. W 2018 roku zgłoszonych za pośrednictwem Yanosika zostało tam aż 187 kolizcji!

Drugie miejsce przypada węzłowi Unii Europejskiej położonemu w centrum Gdańska. Węzeł łączący drogi 91 i 501 zapewnia Śródmieściu połączenie z resztą centralnych dzielnic Wolnego Miasta oraz Obwodnicą. Yanosik odnotował tam w 2018r 78 wypadków.

Na końcu 'podium’ uplasowało się skrzyżowanie Trójmiejskiej Obwodnicy z ulicą Morską w Gdyni. To skrzyżowanie stanowi północny koniec Obwodowej, a co za tym idzie jest miejscem o bardzo wysokim natężeniu ruchu będąc łącznikiem między zachodnimi dzielnicami Gdyni a Gdańskiem i trasą A1. Poza tym trasa S6, prowadząca aż do Szczecina, jest główną trasą przelotową dla większości wakacyjnych destynacji nad Polskim morzem. Doszło tu w 2018 roku do 74 kolizji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najbardziej kolizyjnych miejscach w Polsce koniecznie odwiedź stronę systemu Yanosik!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *