Każdego roku nieubłaganie przychodzi ten czas, kiedy nasze termometry zaczynają wskazywać ujemne temperatury. Za oknem zaczyna robić się biało, auto nie chce już odpalać na dotyk a na drogach robi się ślisko, a co za tym idzie – niebezpiecznie. W okresie zimowym znacząco wzrasta liczba wypadków – niekiedy powodem są zaniedbania ze strony służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie nawierzchni, zazwyczaj jednak winna jest brawura kierowców i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wiele osób doświadczających zdarzeń drogowych w zimie zadaje sobie jedno pytanie – czy w razie wypadku lub stłuczki można zimą holować pojazd?

Zasady holowania linką są ściśle określone przez Kodeks Ruchu Drogowego. Przede wszystkim zarówno holujący, jak i holowany muszą mieć włączone światła mijania i sprawny układ jezdny i kierujący. Niezbędne jest także odpowiednie oznakowanie pojazdu holowanego przy pomocy trójkąta ostrzegawczego oraz włączenie świateł pozycyjnych. Holowanie na lince nie jest jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem w okresie zimowym. Jeżeli któreś z aut wpadnie w poślizg istnieje bardzo duża szansa, że pociągnie za sobą to drugie, a takie zdarzenie nawet przy małej prędkości może być bardzo groźne. Warto również wspomnieć, że nie w każdej sytuacji możemy holować pojazd na lince. Awarie układu jezdnego czy hamulcowego, brak możliwości zmiany biegu na bieg jałowy lub niesprawny kierunkowskaz – te wszystkie czynniki uniemożliwiają nam ten sposób przemieszczania niesprawnego pojazdu.

Jeżeli znaleźliśmy się w sytuacji, kiedy nie możemy holować naszego samochodu linką, warto rozważyć wezwanie profesjonalnej autolawety. Odpowiednio wyszkolony personel i dobrze przygotowana technicznie laweta z pewnością pomogą nam wyjść nawet z największej opresji oraz szybko i niedrogo przetransportują nas do najbliższego warsztatu.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń na 662 512 663 a wkrótce przyjedziemy! Obsługujemy cały Gdańsk – Aniołki, Bretowo, Brzeźno, Chełm, Jasień, Kokoszki, Letnica, Matarnia, Nowy Port, Oliwa, Olszynka, Orunia, Osowa, Piecki Migowo, Śródmieście, Zaspa, Żabianka, Wrzeszcz, Ujeścisko, Suchanino, Stogi, Siedlce, Rudniki, Przymorze, Przeróbka. Twoja Laweta za grosze – najlepsza i najtańsza pomoc drogowa w Gdańsku!


1 Komentarz

Iźka · 25 października, 2019 o 4:27 am

Hej dzięki za wpis !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *