Wielu z nas widząc zapalony wskaźnik niskiego poziomu paliwa nerwowo łapie za portfel i wyszukuje w smartfonie najbliższej stacji benzynowej. Często natychmiast dokonujemy analizy – czy dam radę dojechać do miejsca docelowego? Może zatankuję jutro, przecież lada moment dojeżdzam do domu?

Niewesoło robi się natomiast kiedy wskaźnik świeci już dłuższy czas, a my jadąc ekspresówką po cichu modlimy się aby na horyzoncie ukazał się niski budynek Lotosu, Orlenu lub jakiegokolwiek innego producenta. W pewnym momencie silnik po prostu gaśnie lub zaczyna się krztusić uniemożliwiając dalszą jazdę. Przede wszystkim w tym momencie należy zadbać o bezpieczeństwo i zachowując zimną krew zatrzymać pojazd w miejscu, w którym nie będzie stanowił zagrożenia dla ruchu. Następnie należy bezzwłocznie wyłączyć silnik, jeśli jeszcze pracuje. Auta napędzane benzyną sporadycznie odczują poważniejsze problemy związane z taką sytuacją, natomiast użytkownicy diesli powinni unikać jej jak ognia – zapowietrzenie w układzie paliwowym może poskutkować poważną awarią.

Kiedy już jesteśmy bezpieczni pojawia się najważniejsze pytanie – co teraz?

Najprostszym rozwiązaniem jest telefon do znajomego z prośbą o dostarczenie odpowiedniego paliwa w kanistrze, należy jednak szczególnie uważać na drogach szybkiego ruchu, ponieważ przy utrudnionej widoczności zjazd dodatkowego auta na pobocze może być tragiczny w skutkach.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z usługi dowozu paliwa oferowanej przez profesjonalną pomoc drogową. Gwarantuje to najszybszą pomoc (zazwyczaj laweta jest w okolicy i posiada już wymagane paliwo), pełne bezpieczeństwo (samochód jest oznakowany i wyposażony w światła ostrzegawcze, a kierowca ma duże doświadczenie w podobnych sytuacjach i sprawnie zabezpieczy miejsce przymusowego postoju) oraz fachową pomoc – jeżeli w naszym aucie doszło do uszkodzeń silnika/pompy na skutek braku dopływu oleju napędowego lub benzyny, to będziemy mogli od razu skorzystać z usługi przetransportowania samochodu w odpowiednie miejsce.

Dla naszych klientów oferujemy pomoc drogową 24 godziny 7 dni w tygodniu, w tym również dowóz paliwa, na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i Starogardu Gdańskiego. Wszelkie zdarzenia na Trójmiejskiej obwodnicy obsługujemy w pierwszej kolejności – Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

 

Kategorie: Usługi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *